صفحه اصلی
loading...
 
 
 

تجدید میثاق با بازماندگان کربلای ۵ در جاده خرمشهر اهواز

 مسعود عبدالمطلبی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بهبهان با گرامیداشت سالروز عملیات کربلای 5 اظهار کرد: هر ساله در این ایام خیل عظیمی از عاشقان دوران هشت سال دفاع مقدس، خانواده شهدا و جانبازان در کیلومتر 10 جاده خرمشهر _ اهواز در کنار یادمان شهدای شیمیایی بهبهان جمع می‌شوند و یاد و خاطره این دلاورمردان را گرامی می‌دارند.

وی ادامه داد: به همین مناسبت، امسال نیز با یادگاران عملیات غرور آفرین کربلای 5 عهدی دوباره می‌بندیم و مراسم سالگرد شهدای شیمیایی بهبهان را در کنار یادمانشان برگزار خواهیم کرد.

سرپرست فرمانداری بهبهان عنوان کرد: برای بهتر و منسجم‌تر برگزار شدن این یادواره تاکنون در سالن جلسات فرمانداری سه جلسه با حضور مسئولان شهرستان برگزار شده است.

وی در پایان گفت: امیدواریم امسال نیز همچون سال‌های گذشته پذیرای مردم عاشق و شهیدپرور بهبهان باشیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از بهبهان، 19 دیماه سال 65 گردان فجر از لشکر هفت ولیعصر (عج) برای عملیات کربلای 5 به شلمچه اعزام شد اما خبر رسید که باید شب را در جاده صفوی بمانند و فردا نیمه‌های شب برای عملیات، اعزام شوند.

ساعت هشت صبح بود که رزمندگان گردان با صدای هواپیماهای عراق از خواب بیدار شدند.

هواپیماها چند باری دور بچه‌های گردان چرخ زدند و پس از چند لحظه راکدهای حاوی مواد شیمیایی را به سمت رزمندگان ایرانی شلیک کردند.

بازماندگان آن فاجعه انسانی می‌گویند دانایی جانشین فرمانده گردان به علت نزدیک بودن به محل اثابت موشک، موهای سر و صورتش ریخته بود ولی ماسک نزده بود و می‌دوید تا بچه‌ها ماسک‌هایشان را بزنند.

فاجعه عظیمی بود بچه‌ها همچون گل‌های نرگس روی زمین افتاده بودند و ناله می‌کردند.

« خبر قبلیخبر بعدی »