صفحه اصلی
loading...
 
 
 

برگزاری کنگره شهدای ورزشکار

برگزاری کنگره شهدای ورزشکار

داوود آذرنوش ظهر امروز در جمع خبرنگاران استان با اشاره به آغاز اقدامات مشترک بین سازمان بسیج ورزشکاران و وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: سازمان بسیج ورزشکاران در نظر دارد فعالیت‌هایی را در حوزه فرهنگ ورزش انجام دهد.

وی به چالش‌های اخلاقی و تربیتی موجود در ورزش کشور اشاره و اضافه کرد: به دلیل تاثیرگذاری محیط‌های ورزشی بر زندگی بشر امروز باید امور فرهنگی ورزش هم مورد توجه قرار گیرد.

رئیس سازمان بسیج ورزشکاران با اشاره به آغاز برنامه‌های فرهنگی در حوزه تربیت و اخلاق ورزشی افزود: اگر اقدامات تربیتی را از همین حالا آغاز کنیم می‌توان با تربیت مربیان جوان و تاثیرگذاری آنها در ورزشکاران نوجوان و جوان به آینده ورزش به لحاظ فرهنگی امیدوار بود.

این مسئول با اشاره به تشکیل جلسات متعدد شورای عالی بسیج ورزشکاران ادامه داد: این شورا برای قانون‌مند کردن اقدامات این حوزه تشکیل شده است.

آذرنوش با اشاره به موقعیت خوب استان زنجان به لحاظ ورزشی ابراز داشت: هر چند استان زنجان در لیگ‌های برتر ورزش‌های معروف تیمی ندارد، ولی در تربیت و تزریق ورزشکاران به تیم‌های ملی بسیار موفق عمل کرده است.

وی به ظرفیت زنجان برای فعالیت در ورزش‌هایی خاص اشاره و تاکید کرد: زنجان می‌تواند در یک ورزش خاص پرچمدار باشد.

رئیس سازمان بسیج ورزشکاران با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای جمعیت ورزشکار استان زنجان گفت: برای سه درصد از جمعیت فعال استان در این امور برنامه‌ریزی شده است.

این مسئول تاکید کرد: چالش‌هایی در فرهنگ و اخلاق ورزش کشور وجود دارد که تهدیدکننده است.

آذرنوش با اشاره به سردرگمی‌های موجود در ورزش کشور خاطرنشان کرد: نبود سبک زندگی ورزشی یکی از معضلات این حوزه محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه افراد عادی هم برای خود سبک زندگی دارند، ادامه داد: با توجه به تاثیرگذاری ورزشکاران بر جامعه به ویژه نوجوانان و جوانان امور زندگی ورزشکاران باید حداقل به لحاظ حرفه‌ای تعریف شود.

رئیس سازمان بسیج ورزشکاران برگزاری مراسم تجلیل از ورزشکارانی که در مقابل ورزشکاران رژیم صهیونیستی حاضر نمی‌شوند را یکی از اقدامات فرهنگی این سازمان اعلام کرد و گفت: برنامه‌ سال‌جاری این قهرمانان باشکوه‌تر از سال‌های گذشته برگزار می‌شود.

این مسئول از برگزاری جشنواره ویژه رسانه‌ها در حوزه اخلاق ورزشی مقابل پرخاشگری و بداخلاقی خبر داد و اضافه کرد: آثار ارائه شده به این جشنواره در شش ماهه دوم سال‌جاری مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

آذرنوش با بیان اینکه برخی از اتفاقات ورزشی روی داده در میادین ورزشی خواست خود ورزشکاران هم نیست، تصریح کرد: اقدامات فرهنگی در این حوزه با استقبال مواجه می‌شود.

وی به برنامه‌ریزی انجام شده برای برگزاری جشنواره مرشدخوانی اشاره کرد و اذعان داشت: این جشنواره در راستای ترویج فرهنگ پهلوانی برگزار می‌شود.

رئیس سازمان بسیج ورزشکاران از برگزاری کنگره شهدای ورزشکار خبر داد و متذکر شد: 5 هزار شهید ورزشکار شناسایی شده است.

این مسئول با بیان اینکه اقدامات اولیه برای برگزاری کنگره شهدای ورزشکار در حال فراهم شدن است، گفت: ورزشکاران شناسایی شده از قهرمانان ورزشی محسوب می‌شود.

 

« خبر قبلیخبر بعدی »