صفحه اصلی
loading...
 
 
 

پدر پنج شهید افراسیابی به دیار باقی شتافت

حاج علی افراسیابی، پدر بزرگوار پنج شهید دفاع مقدس، به دیدار حق شتافت.
 
پدر شهید خلبان افراسیابی و چهار شهید سرافزار دیگر روز گذشته بر اثر سكته قلبی درگذشت. وی بارها مورد تفقد رهبر انقلاب و سایر مسئولان كشوری قرار گرفته بود.

مراسم تشییع پیكر مرحوم افراسیابی ، فردا "یكشنبه" از ساعت 8 از مقابل مسجد محمدی در خیابان پیروزی، خیابان شهدای افراسیابی برگزار می شود و مراسم ختم این پدر شهید نیز سه شنبه از ساعت 16 تا 18 در مسجد قدس واقع در خیابان پیروزی، نبش خیبان یكم نیرو هوایی برقرار خواهد بود.

پنج شهید خانواده افراسیابی به نامهای ابراهیم، اسماعیل، امیر، جواد و علیرضا می‌باشند.
"ابراهیم" 12 ساله بود كه در روز 22 بهمن 57 توسط مزدوران رژیم منحوس پهلوی به درجه والای شهادت نائل آمد.
"اسماعیل" دومین شهید این خانواده متولد 1325 و از خبرنگاران روزنامه جمهوری اسلامی بود كه در فروردین 1362 در عملیات دشت عباس در پاسداری از مرزهای اسلامی كشورمان و دفع تجاوزات دشمنان بعثی به افتخار شهادت نائل آمد.
"امیر" متولد 1329 بود. او همچون یك بسیجی گمنام حماسه‌ها آفرید و به درجه عظیم شهادت نائل گشت.
"جواد" فرزند چهارم خانواده افراسیابی بود كه به سال 1337 پا به عرصه وجود نهاد و این شهید بزرگوار در عملیات والفجر 4 در ارتفاعات "كانی مانگا" در حراست از وطن و انقلاب اسلامیمان و در برخورد با متجاوزان به حریم كشور ولایتمدارمان ایران، به درجه والای شهادت نائل آمد.
"علیرضا" پنجمین شهید خانواده افراسیابی بود، به سال 1331 متولد گشت، او فرزند دوم خانواده بود و در اكثر عملیاتها ازجمله بیت‌المقدس، فتح‌المبین و حصر آبادان... حضور داشت و سرانجام در عملیات كربلای 5 به درجه جانبازی شیمیایی نائل گشت و پس از پایان جنگ با تحمل دردهای فراوان به شهیدان راه خدا و چهار برادر دیگرش پیوست.
« خبر قبلیخبر بعدی »