صفحه اصلی
loading...
 
 
 

برپایی قافله عزاداری به همراه تشییع پیکرهای مطهر ۵ شهید گمنام در اصفهان

برپایی قافله عزاداری به همراه تشییع پیکرهای مطهر ۵ شهید گمنام در اصفهان

جعفر عسگری در گفت و گو با خبرنگار ایمنا با بیان این خبر اظهار کرد: به مناسبت سالروز رحلت نبی اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتی(ع) و امام رضا (ع) قافله سوگ و عزاداری، با تشییع پنج شهید گمنام در روز یکشنه؛ ۲۸ صفر در شهر اصفهان برپا می‌شود.
وی با بیان این‌که حرکت این قافله عزاداری از خیمه حسینی عاشقان ثارالله، ناحیه امام صادق(ع) واقع در خیابان کمال اسماعیل و از ساعت هشت و نیم صبح است، افزود: مقصد قافله ، میدان خواجو است که مراسم سوگ و عزاداری نیز در آن محل برگزار می‌شود.
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان با دعوت از عموم مردم شهیدپرور شهر اصفهان برای شرکت در مراسم قافله عزاداری و تشییع شهدای گمنام، خاطرنشان کرد: پیکر پنج شهید گمنام دوران دفاع مقدس، پس از تشییع توسط مردم اصفهان به چند شهرستان اطراف برای خاکسپاری در روز شهادت امام رضا(ع) منتقل می‌شوند. 
به گفته مدیر روابط عمومی و تبلیغات اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان اصفهان، این شهدای گمنام در شهرستان های خور و بیابانک، جَندق، نیک آباد جرقویه و آموزشگاه علمی تخصصی شهید بهشتی نیروی انتظامی اصفهان به خاک سپرده می شوند.
وی اعلام کرد: روز یکشنبه سی ام آذرماه جاری، دو شهید گمنام ۱۹ و ۲۰ ساله که در جزیره مجنون و در عملیات خیبر به شهادت رسیده اند در تپه های سرتَل شهرستان خور و بیابانک تشییع و به خاک سپرده می شوند.
علایی گفت: روز دوشنبه یکم دی ماه نیز، پیکر مطهر یک شهید گمنام دوران دفاع مقدس که ۱۵ ساله بوده و در عملیات خیبر جزیره مجنون به شهادت رسیده در آموزشگاه علمی تخصصی شهید بهشتی نیروی انتظامی اصفهان، آرام می گیرد.
مدیر روابط عمومی و تبلیغات اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان افزود: روز سه شنبه دوم دی ماه و مصادف با سی ام ماه صَفر و سالروز شهادت امام رضا (ع)، پیکر مطهر دو شهید ۱۷ و ۲۰ ساله که به ترتیب در عملیات خیبر جزیره مجنون و منطقه عملیاتی زبیدات به شهادت رسیده اند در جَندق به خاک سپرده می شود.
وی تصریح کرد: روز سه شنبه دوم دی ماه و مصادف با سالروز شهادت امام رضا (ع) نیز پیکر دو شهید ۲۰ و ۲۴ ساله که به ترتیب در عملیات خیبر جزیره مجنون و عملیات کربلای ۲ منطقه عملیاتی حاج عمران به شهادت رسیده اند، در شهر نیک آباد جرقویه آرام می گیرد.

« خبر قبلیخبر بعدی »